Jak to začalo a proč špringr ?
Už jako dítě jsem byl v kontaktu s domácími zvířátky od králíků, slepic, exotického ptactva přes dobytek, koně až po pejsky. Prvními psi na které si vzpomenu, byli krátkosrstí jezevčíci Bobina a Bublina. Sice v naší rodině, myslivost nebyla děděna našla si však cestu ke mně. Poznat, jak to chodí v lese, pozorovat chování zvěře, jak si sedět na posedu :-). Dalšim jezevčikem byl hrubosrstý Brok. Pak německý ovčák atd.
Počas studií na střední škole veterinární, jsem absolvoval zkoušky z myslivosti, jsem prvně potkal prvniho slídiče a to welššpringeršpaněla. Pomoc při výcviku.... taháni vleček se zvěří a sledováni jeho výcviku mne dostalo. A zatoužil jsem po loveckém psu.
Při studiu na vysoké škole, jsem často chodil na výstavy psů, kde jsem byl garantem výstavního kruhu a tam jsem poznával plemena loveckých psů a učil se co se dalo. Byl to takový malý odrazový můstek k pořízení si loveckeho psa. Tím, že jsem chodil často na hony a naháňky do revíru začal jsem se zajímat o univerzálni plemeno.
Ještě touhle cestou chci poděkovat p. Šimkovičovi ( strýcovi Galankovi) že chodil kolem nás se svým ohařem :) a Drahošovi Rusňakovi, že mi ukazali cestu k myslivosti a konec konců i svym rodičům za podporu. Při rozhodováni bylo malé dilema i kdyz každý pes má své srdce i příběh svých vlastností. Nechci žádné lovecké plemeno zatracovat..... já se rozhodoval mezi křepelákem a špringrem. A vyhrál špringer a já si v lednu jednoho roku jel pro svého prvniho oficiálniho loveckého psa a stala se ji Gloria z Větrne paseky.

Proč Špringr...

Proč si pořídit anglického špringršpaněla? Protože patří do všestranné skupiny psů - loveckých slídičů. Jako svého průvodce do lesa a pro výkon myslivosti si můžeme vybrat z celé řady lovecky upotřebitelných psů, úzkých specialistů ve svém oboru. Ohař je nejlepší pro lov drobné zvěře, barvář pro dosled spárkaté zvěře, honič pro vyhledávání a vyhánění zvěře, každý z nich brilantně zvládá svoji vrozenou specializaci. Lovec z nížin, třeba z Polabí, kde bude převážně lovit, pořídí si ohaře. Pokud naopak žije v horách nebo v místech vyššího výskytu jelení zvěře, pořídí si barváře. A pokud je lovec z oblasti s vysokým výskytem černé zvěře, je pro něj nejvhodnější honič.Ale ten, kdo chce lovit v celém spektru české myslivosti a nemůže si dovolit držet více speciálních psů, pořídí si loveckého slídiče, který je všestranným psem a při dobrém výcviku dokáže za určitých okolností suplovat práci všech těchto specialistů, ohaře, barváře i honiče.V dnešních podmínkách je docela možné, že po honu na kachny, kdy pes intenzivně pracuje několik hodin ve vodě, se jako poslední leč uskuteční naháňka na černou, kde i tento slídič kvalitně pracuje a po případném postřelení zvěře se osvědčí jako barvář. Pro tyto všestranné vlastnosti je anglický špringršpaněl tou správnou volbou.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky